محسن محمدسيفي دارنده سه مدال طلا و يک نقره قهرماني جهاني و دو طلاي بازي هاي آسيايي، تصريح کرد: اکنون دومين مرحله اردوهاي آماده سازي را پشت سرمي گذاريم و بايد از مسئولان که شرايط خوبي را در اردوها فراهم کرده اند تشکر کنم و اميدوارم همه اين تلاش ها به موفقيت در مسابقات جهاني روسيه منجر شود.

(رقابت هاي ووشوي قهرماني بزرگسالان جهان، اوايل مهرماه به ميزباني شهر «کازان» روسيه برگزار خواهد شد.)

ملي پوش وزن منهاي ۷۰ کيلوگرم تيم ملي ووشوي ايران، ادامه داد:در پايان مسابقات انتخابي به عنوان نفر اصلي اين وزن انتخاب شدم و «جعفر شيرزاد» نيز در همين وزن به يونيورسياد تايوان اعزام خواهد شد.

وي در خصوص ادوار مختلف حضورش در قهرماني جهان، گفت: چهار دوره سابقه شرکت در اين رويداد را دارم که ابتدا در ۶۰ کيلوگرم نقره گرفتم و سپس دو طلا در ۶۵ و يک طلا در ۷۰ کيلوگرم کسب کردم و در انديشه رسيدن به چهارمين مدال زرين هستم.

سيفي با اشاره به رشد روز افزون ووشو در سطح جهان، گفت: در دوره گذشته حدود ۹۰ کشور در مسابقات جهاني شرکت داشتند و همين استقبال چشمگير سبب شده تا ديگر چيني ها خود را قهرمان بلامنازع اوزان مختلف ندانند.

وي در مورد برگزاري مسابقات جهاني ۲۰۱۷ در روسيه، گفت: اين کشور همراه با چين و ايران از قدرت هاي ووشوي جهان محسوب مي شود و يقين دارم مبارزات زيبايي را در جهاني امسال شاهد خواهيم بود و مي دانيم که کار سختي داريم.

قهرمان جهان ادامه داد: بايد به مثلث ايران، چين و روسيه، تک ستاره هاي کشورهاي آسياي شرقي و برخي کشورهاي اروپايي را هم اضافه کنيم.

سيفي که دومدال طلاي بازي هاي آسيايي گوانگژو و اينچئون را در کارنامه دارد و در صورت کسب سومين طلا به پرافتخارترين ورزشکار ايراني در تاريخ اين رويداد مهم تبديل مي شود، گفت: در اوزان ۶۰ و ۶۵ کيلوگرم طلاي بازي هاي آسيايي را از آن خود کرده ام و مي خواهم سال آينده در اندونزي در وزن ۷۰ کيلوگرم، سومين طلا را کسب کرده و افتخار تازه اي براي ووشوي ايران رقم بزنم.

وي با اشاره به اينکه تمام قهرماني هاي گذشته را به دست فراموشي سپرده است، توضيح داد: اکنون همچون جواني که تازه به تيم ملي رسيده است، فقط به کسب مدال طلا در رويدادهاي پيش رو فکر مي کنم.

منبع:ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد